Co znamená kraniosakrální ?
Kranio- (z lat. Cranium) je lebka a -sakrální (z lat. Sacrum) znamená křížová kost. V podstatě se pracuje s mozkomíšním mokem, který vyplňuje oblast hlavy a prochází páteří. Nejen v této oblasti mezi lebkou a křížovou kostí prochází tzv. „dech života“. Ten se nachází a jde nahmatat i na periferiích těla (na rukou i nohou). Celé fyzické tělo je protkáno tzv. fasciemi (když pracujete s masem, je to taková průhledná blanka na jeho povrchu). Tyto fascie vedou od konečků prstů až k lebce. Při doteku vnímám právě pohyb těchto fascií, které mě vedou k místu traumatu, bolesti nebo stažení.
Následné ošetření, toto stažení rozvolňuje, zklidňuje bolest a odstraňuje traumata. Ošetření je velmi jemné, slabounké doteky klient téměř nevnímá. Naopak vnímá uvolnění, zklidnění, relaxaci (může vstoupit i do hluboké relaxace).
Lidé, kteří byli vyhořelí, znovu načerpají energii a naopak lidé, kteří jsou v napětí se posléze zklidňují.
Metoda je vhodná i pro malé děti a je možno ji provádět na suchu i ve vodě.
U dětí probíhá výrazně kratší dobu, tak aby dítě neomezovala. Je dobré setkání opakovat a dát našemu systému čas na samoléčení.
A moje zkušenost?
Po setkání s kraniálkou jsem objevila nové možnosti svého těla i duše. Byla jsem velmi překvapena, co všechno jsem se o sobě dozvěděla po pár sezeních.
Tato jemná technika, kdy se oslovuje vnitřní systém člověka k tomu, aby se probudil jeho samoozdravující proces, a je naprosto jedinečná. Nejen, že se vyřeší spoustu zdravotních potíží, ale navíc se při této terapii nádherně zklidníte, odpočinete si a dobijete „baterky“.
I vy můžete vyzkoušet tuto techniku a dát si novou možnost vnímání sebe sama.
Těším se na vás